Gynekologická ambulanceMUDr. Jan Jíra

Praha 9 - Horní Počernice, Lhotská 2072: 281 925 822, 606 631 652 Zavolejte nám!

Proč k nám?

 
 V naší ambulanci se klade velký důraz na individuální přístup k potřebám pacientek. Součástí péče je pečlivé vysvětlení provedených vyšetření, laboratorních výsledků a navržené léčby. Dáváme bohatý prostor k doplňujícím dotazům, dáváme možnost objednat se i k podrobným konsultacím. Péče gynekologická i porodnická je vysoce komplexní. Přirozeně probíhající těhotentsví se sleduje pouze u nás. Některé gynekologické problémy jsme schopni vyřešit menším zákrokem přímo v ambulanci bez nutnosti odeslání do nemocnice. Nabízíme široké spektrum nadstandartních služeb, které naleznete na těchto internetových stránkách. Telefonická i elektronická komunikace je u nás standardem, máme zavedený elektronický recept, tzn. že pacientky nemusí pro recept do ambulance. Pacientky objednáváme na konkrétní čas a maximálně jim vycházíme vstříc dle jejich časových možností. Ambulance je vybavena špičkovými přístroji (viz přístrojové vybavení) a je plně klimatizována. 
 
MUDr. Jan Jíra, absolvent 1. lékařské fakulty University Karlovy v Praze. Atestace v oboru Gynekologie a porodnictví. Je držitelem certifikátu celoživotního vzdělávání lékařů, který vydává Česká lékařská komora. Ročně absolvuje několik konferencí, aby vstřebal nejnovější poznatky. Pracuje na plný úvazek v naší gynekologické ordinaci. Specializuje se na ultrazvukovou diagnostiku a gynekologickou operativu. Stále dochází na operační den a porodnické služby na své minulé pracoviště gyn.-por. oddělení nemocnice Roudnice nad Labem. 
 
Ambulance byla předána MUDr. Marií Roseckou v únoru roku 2018 MUDr. Janu Jírovi. Paní doktorka Rosecká pracuje v ambulanci na malý úvazek (úterý od 11 hod do 13 hod) jako emeritní lékařka. Atestace v oboru Gynekologie a porodnictví. Držitel diplomu celoživotního vzdělávání, který vydává Česká lékařská komora.
 
Porodní asistentka Bc. Monika Švolbová DIS, letitá praxe v nemocniční i ambulantní péči.

 

Přístrojové vybavení:

 • Ultrazvuk s abdominální, vaginální a 4D sondou, barevným mapováním+

  Mindray DC 80 - nejvyšší třída celosvětově známé značky ultrazvuků

  Abdominální sonda (břišní sonda) - k vyšetření dětí a těhotných, sonda je monokrystalická, tzn. že zobrazuje orgány s vysokou přesností

  Vaginální sonda - k vyšetření dospělých, sonda je monokrystalická, zobrazuje orgány s velkým rozlišením a citlivostí

  4 D sonda - slouží k zobrazení plodu prostorově a barevně, sonda zobrazí pohyby plodu v děložní dutině (otevírání pusinky, pohyby končetin atd.)

 • Videokolposkop+

  Slouží k vizuálnímu zhodnocení sliznice děložního čípku

 • Kardiotokograf+

  K monitorování srdeční akce plodu a děložní činnosti po dobu 20 až 30 minut. Vyšetření se provádí od 36. týdne gravidity. V případě hrozícího předčasného porodu toto vyšetření provádíme i dříve ke zhodnocení děložních kontrakcí.

 • Denzitometr+

  Slouží ke stanovení hustoty kostní hmoty. V případě patologických hodnot diagnostikuje osteoporózu (tzv. řídnutí kostí). Velmi vhodné pro ženy ve věku kolem padesáti let, kdy dochází k poklesu hladiny pohlavních hormonů, které mají zásadní vliv na tvorbu kostní hmoty. Toto vyšetření je ještě zásadnější pro ženy, kterým byly odstraněny vaječníky!

 • Histofreezer+

  Slouží k odstranění bradaviček a kondylomat na zevních rodidlech i kdekoliv jinde na tělě.

  Jedná se o kryoterapii, metoda využívající velmi nízkých teplot. 

  Terapie je jednorázová, jednoduchá, rychlá, bezbolestná a velmi účinná

  Spočívá v přiložení "chladící štětičky" na konkrétní místo

 • Entonox+

  Inhalační analgesie oxidem dusným N2O (tzv. rajský plyn)

  Pacientka inhaluje běhěm operačního zákroku (nejčastěji zavedení nitroděložního tělíska)

  Vyvolává pocit uvolnění, výrazně snižuje bolestivost, pacientky někdy ovládne i smích (rajský plyn)

  Po ukončení inhalace vymizí účinky oxidy dusného do pěti minut

 • Mikroskop+

  Popis...

 • Golem - speciální polohovací lehátko+

  Lehátko s nastavitelnými segmenty podle vybraného vyšetření

  Samozřejmostí je krytí jednorázovým papírem.

 • Videoprojekce ultrazvuku+

  Projekce ultrazvukového vyšetření na obrazovku s úhlopříčkou 100 cm, kterou pacientky mohou sledovat běhěm vyšetření.


Ceník